Książka Marii Treben pt. „Apteka Pana Boga” zyskała popularność w wielu krajach i została przetłumaczona na 10 języków

Książka Marii Treben pt. „Apteka Pana Boga” zyskała popularność w wielu krajach i została przetłumaczona na 10 języków. Zawarte w niej porady i praktyczne przykłady zastosowania ziół leczniczych sprawiają, że jest to znakomity poradnik dla osób ceniących sobie medycynę naturalną.

Maria Treben – propagatorka ziołolecznictwa

Książka opisuje możliwości walki z różnymi chorobami z wykorzystaniem ziołolecznictwa na podstawie przypadków skutecznego działania ziół zaobserwowanych przez samą autorkę. Maria Treben jest znaną zwolenniczką i propagatorką ziołolecznictwa pochodzenia austriackiego. Według niej, medycyna naturalna jest niezwykle skuteczna, dlatego postanowiła podzielić się swoją wiedzą z innymi, wydając tę niezwykle interesującą książkę.

Jak prawidłowo zbierać i przygotować zioła

Aby samemu móc korzystać z ziół leczniczych, najpierw trzeba je dobrze poznać. Należy wiedzieć jak je zbierać, przechowywać, przetwarzać i odpowiednio przygotować. „Apteka Pana Boga” porusza wszystkie niezbędne tematy na temat ziołolecznictwa. Książka składa się z kilku rozdziałów:

  • „Część ogólna”, gdzie opisane są właściwości ziół, porady jak zbierać zioła, a także liczne przepisy na ziołowe herbaty, soki, kompresy, maści i oleje;
  • „Zioła lecznicze z Apteki Boga”, gdzie znajdziemy opis wielu popularnych gatunków ziół, takich jak np. czosnek niedźwiedzi, pokrzywa, dziurawiec, rumianek, skrzyp, podbiał, szałwia, krwawnik, babka lancetowata i wiele innych;
  • „Porady przy różnych chorobach” – opis wielu chorób, takich jak np. zapalenia stawów, trądzik, bóle różnego pochodzenia, hemofilia, kamienie żółciowe, zaćma, katar sienny, zapalenie nerek i zalecane zioła do walki z nimi;
  • „Porady przy złośliwych chorobach” – opis schorzeń, takich jak np. białaczka, choroby skóry, węzłów chłonnych, tarczycy, jelit i innych narządów oraz naturalne sposoby radzenia sobie z nimi z wykorzystaniem ziół.

O ziołolecznictwie w przystępny sposób

Zamiarem autorki jest to, aby informacje zawarte w książce pomogły osobom, którym zależy na naturalnym zwalczaniu chorób i wykorzystaniu ziół do codziennej profilaktyki. Książka jest niezbędna do poznania ziół leczniczych i ich właściwego stosowania. Autorka znakomicie przedstawia temat ziołolecznictwa w sposób dydaktyczny, nie rezygnując z informacji technicznych i naukowych, a przy tym zachowuje łatwy, przystępny dla każdego język. Skorowidz haseł zawarty na końcu książki ułatwia korzystanie z przepisów i szybkie wyszukiwanie preparatów leczniczych.

Współcześnie człowiek zaczyna na nowo odkrywać, że zdrowie nie pochodzi z chemii, ale z natury. Zioła i ekstrakty wykonane z naturalnych produktów mogą okazać się zbawienne dla zdrowia, jeśli są właściwie stosowane. „Apteka Pana Boga” pomoże nam poznać tajniki ziołolecznictwa i wykorzystać to, co daje nam natura.

Background obraz autorstwa freepik - www.freepik.com
Tags: