"Apteka Pana Boga" autorstwa Marii Treban to książka, która zawiera opisy aż 30 gatunków pospolicie występujących roślin, które posiadają zastosowanie w leczeniu wielu różnych chorób i dolegliwości

Apteka Pana Boga” autorstwa Marii Treban to książka, która zawiera opisy aż 30 gatunków pospolicie występujących roślin, które posiadają zastosowanie w leczeniu wielu różnych chorób i dolegliwości. To pozycja dedykowana wszystkim osobom interesującym się medycyną naturalną. Nadużywanie leków i środków farmaceutycznych staje się coraz częstsze. Większość z nas zdążyło już się uodpornić na co najmniej kilka antybiotyków, a nasza naturalna odporność ciągle spada. W tej sytuacji warto jest szukać alternatywnych metod, które pomogą nam zwalczyć przeziębienie, obniżyć podwyższone ciśnienie czy utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu we krwi.

Zwykłe polne chwasty czy rośliny o niesamowitej leczniczej mocy

Gdy plewiąc nasze zadbane, dobrze rozplanowane ogródki przeważnie nie zdajemy sobie sprawę, że niszczymy w nich coś cennego. Oczywiście każdy ma swoją wizję idealnie wyglądających grządek i rabatek, ale walcząc z przyrodą o zachowanie wokół domu naszej wizji estetycznej, możemy pozbywać się wielu cennych roślin leczniczych. Warto ponownie się im przyjrzeć, rozpoznać do jakiego gatunku należą i jakie mają właściwości. W książce Marii Treban znajdziemy wiele cennych wskazówek, jak odróżnić poszczególne zioła od zwykłej trawy. Gdy już je rozpoznamy, to zamiast je wyrywać, możemy je po prostu przyciąć i zachować. Wtedy nie będą szpecić naszego klombu, a my będziemy mogli je zasuszyć.

Oczywiście, nie trzeba mieć własnego ogrodu, by móc korzystać z cudownych właściwości ziół. Wystarczy wybrać się do sklepu zielarskiego i zakupić potrzebne składniki lub całe mieszanki.

Jak z pomocą ziół dbać o zdrowie całej rodziny?

Okazuje się, że własnoręcznie zasuszone rośliny lecznicze to prawdziwa dobrze zaopatrzona apteczka. Wszystkie jej składniki są w pełni naturalne, tanie i proste, ale stanowią remedium na wiele różnych dolegliwości. W tradycyjnej medycynie lekarze przepisują nam leki, które działają jednokierunkowo na przykład zwiększają lub zmniejszają poziom cukru we krwi. Natomiast wśród ziół znajdziemy wiele roślin, które nie działają jednotorowo, lecz holistycznie – regulując poziom cukru, pomagając go utrzymać na odpowiednim poziomie.

Oczywiście także w medycynie naturalnej należy się stosować do zaleceń, które dają nam specjaliści. Postępując zgodnie z instrukcjami zawartymi w książce Marii Treban pod tytułem “Apteka Pana Boga” na pewno sobie nie zaszkodzimy. Autorka sama wypróbowała wszystkie z opisywanych gatunków roślin leczniczych i wie z autopsji, jak cudowne efekty można osiągnąć korzystając dobrze z darów matki natury. Warto samemu wypróbować przepisy z “Apteki Pana Boga ” i się przekonać o dobroczynnych właściwościach ziół.

Food obraz autorstwa freepik - www.freepik.com
Tags: